Распоред богослужења Епископа шумадијског Г. Јована – ДЕЦЕМБАР 2019. године

1. децембар (недеља), Црква прославља и празнује: Светог мученика Платона; свете мученике Романа и Варула Отрока.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светих архангела Михаила и Гаврила (Стара црква) у Јагодини са почетком у 9 часова.

2. децембар (понедељак), Црква прославља и празнује: Светог пророка Авдију; мученика Варлаама и преподобног Јоасафа.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог Саве у крагујевачком у насељу Аеродром са почетком у 7,30 часова.

3. децембар (уторак), Црква прославља и празнује: Преподобног Григорија Декаполита (Претпразништво Ваведења).

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог великомученика Димитрија у крагујевачком насељу Сушица са почетком у 7,30 часова.

4. децембар (среда), Црква прославља и празнује ВАВЕДЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у манастиру Каленић са почетком у 9 часова.

5. децембар (четвртак), Црква прославља и празнује: Свету мученицу Кикилију; свете апостоле Филимона, Архипа и Амфију.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у Светотројичком храму – Стара крагујевачка црква са почетком у 7,30 часова.

6. децембар (петак), Црква прославља и празнује: Светог Амфилохија Иконијског; Светог Григорија; Светог Александрар Невског.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Свете Петке у крагујевачком насељу Виногради са почетком у 7,30 часова.

7. децембар (субота), Црква прославља и празнује: Свету великомученицу Екатерину.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Преображења Господњег у Смедеревској Паланци са почетком у 9 часова.

8. децембар (недеља), Црква прославља и празнује: Светог свештеномученика Климента (Оданије Ваведења).

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Рођења Пресвете Богородице у Тополи са почетком у 9 часова.

9. децембар (понедељак), Црква прославља и празнује: Преподобног Алимпија Столпника.

10. децембар (уторак), Црква прославља и празнује: Светог мученика Јакова Персијанца; Светог Јакова Ростовског.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог великомученика Пантелејмона у крагујевачком насељу Станово са почетком у 7,30 часова.

11. децембар (среда), Црква прославља и празнује: Светог преподобномученика Стефана; Светог мученика Христа.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће Свету Литургију у храму Светог Јоаникија Девичког у крагујевачком насељу Бресница са почетком у 7,30 часова.

12. децембар (четвртак), Црква прославља и празнује: Свете мученике Парамона и Филумена.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован учествоваће у раду Светог Архијерејског Синода Српске православне цркве.

13. децембар (петак), Црква прославља и празнује: Светог апостола Андреја Првозваног.

14. децембар (субота), Црква прославља и празнује: Светог пророка Наума; Светог Филарета Милостивог.

15. децембар (недеља), Црква прославља и празнује: Светог пророка Авакума, Светог цара Уроша, преподобног Јоаникија Девичког.

16. децембар (понедељак), Црква прославља и празнује: Светог пророка Софонија; преподобног Јована Ћутљивог.

17. децембар (уторак), Црква прославља и празнује: Свету великомученицу Варвару; преподобног Јована Дамаскина.

18. децембар (среда), Црква прославља и празнује: Преподобног Саву Освећеног; светог Нектарија Битољског.

19. децембар (четвртак), Црква прославља и празнује: Светог Николаја Архиепископа мирликијског Чудотворца.

20. децембар (петак), Црква прославља и празнује: Светог Амвросија; преподобног Григорија Горњачког.

21. децембар (субота), Црква прославља и празнује: Преподобног Патапија; Свете апостоле Состена, Аполоса.

22. децембар (недеља), Црква прославља и празнује: Зачеће Свете Ане – ДЕТИНЦИ.

23. децембар (понедељак), Црква прославља и празнује: Светог мученика Мину и светог Јована, Деспота српског.

24. децембар (уторак), Црква прославља и празнује: Преподобног Данила Столпника.

25. децембар (среда), Црква прославља и празнује: Преподобног Спиридона Чудотворца, Епископа Тримитунског.

26. децембар (четвртак), Црква прославља и празнује: Светог мученика Евстратија, Светог свештеномученика Гаврила; Светог Никодима Српског.

27. децембар (петак), Црква прославља и празнује: Свете мученике Тирса, Левкија, Филимона, Аполонија.

28. децембар (субота), Црква прославља и празнује: Светоги свештеномученика Елевтерија; преподобног Павла.

29. децембар (недеља), Црква прославља и празнује: Светог пророка Агеја; свету Теофанију царицу – МАТЕРИЦЕ.

30. децембар (понедељак), Црква прославља и празнује: Светог пророка Данила; Светог преподобномученика ђакона Авакума и игумана Пајсија.

31. децембар (уторак), Црква прославља и празнује: Светог мученика Севастијана; Светог Модеста.

О даљем распореду и евентуалним изменама богослужења Епископа шумадијског Господина Јована бићете обавештени на нашем сајту.