Чланци поређани по датуму: септембар 2019 - Епархија Шумадијска

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ У КРАГУЈЕВЦУУ периоду претпразништва Рођења Пресвете Богородице, у петак 20. септембра 2019. године, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је свету архијерејску Литургију у храму Свете Петке у крагујевачком насељу Виногради.

Епископу су саслуживали протојереј Драган Брашанац и ђакон Урош Костић. За певницом је појао протојереј Драгослав Милован, а чтецирао је г. Владан Степовић.

МОНАШЕЊЕ У РУДНИЧКОМ МАНАСТИРУ БЛАГОВЕШТЕЊЕ Дана 19. септембра 2019. године, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је свету архијерејску Литургију у манастиру Благовештење, поводом славе параклиса, који је посвећен Чуду Светог Архангела Михаила у Хони (Колоси) у Фригији.

Саслуживали су: протојереј – ставрофор Драгољуб Ракић, протојереј – ставрофор Драгомир Кеџић, протојереј Јован Биберџић, јеромонах Мардарије Јокић, јереји Александар Глишић и Александар Јаћимовић, протођакон Иван Гашић и ђакон Стеван Илић.

Уторак, 17. септембра, 18:30 сати, предавање проф. др Дарка Танасковића, српског исламолога, орјенталног филолога, дипломате и универзитетског професора на тему “СТАЊЕ И ДОМЕТИ МЕЂУРЕЛИГИЈСКОГ ДИЈАЛОГА”

Уторак, 24. септембра, 18:30 сати, промоција књиге архимандрита Алексеја (из манастира Светог Луке у Бошњанима) “ПРИЧЕ ИЗ НЕЗАБОРАВА” допуњено издање. Учествује: аутор књиге.

Уторак, 8. октобра, 18:30 сати, предавање “РАЗВОЈНЕ ФАЗЕ ПОРОДИЦЕ” психолошкњиња Маје Вукашиновић и Сање Живковић.

Понедељак, 28. октобра, 18:30 сати, промоција “ДНЕВНИКА ВЛАДЕТЕ ЈЕРОТИЋА” у заједничкој организацији “Задужбине Јеротић” и Богословије. Учествују: Проф. др Драган Симеуновић, проф. др Ирена Арсић (приређивач), Саша Миленић философ, ...

Сва предавања и промоције организју се у сали Духовног центра Богословије “Светог Јована Златоуста” (зграда фискултурне сале, на спрату) поред храма Светог Саве на Аеродрому.

ДОБРО ДОШЛИ!

ПРАЗНИК ПРАВЕДНИКА ПРЕД  БОГОМ У БРЕСНИЦИ На дан када Црква прославља Светог пророка Захарију и праведну Јелисавету, у среду 18. септембра 2019. године, Његово Преосвештентсво Епископ шумадијски Господин Јован служио је свету архијерејску Литургију у храму Светог Јоаникија Девичког у Бресници.

Његовом Преосвештенству су саслуживали свештеник Саша Антонијевић и протођакон Иван Гашић, а чтецирали Стефан Радисављевић и Владан Степовић.

ЧАС ДУХОВНОСТИ ОДРЖАН У ОШ “ТРЕЋИ КРАГУЈЕВАЧКИ БАТАЉОН” У уторак, 17. септембра 2019. године, у ОШ “Трећи Крагујевачки батаљон” одржан је час духовности поводом десетих Госпојинских свечаности.

Овогодишња тема “Свети Сава и Српска Црква у наручју Пресвете Богородице” надахнула је све који су учествовали у реализацији овог часа да он буде управо тако припремљен.

СВЕТА ЛИТУРГИЈА У СТАНОВУУ уторак, 17. септембра 2019. године, на празник свештеномученика Вавиле, пророка Мојсеја Боговидца, Светог Петра Дабробосанског и преподобног Петра Троношког, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је свету Литургију у храму Светог Пантелејмона у Станову.

Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор Синиша Марковић, протојереј Сретко Петковић и ђакон Недељко Дикић.

Духовни центар Богословије "Свети Јован Златоусти" у Крагујевцу у уторак, 17. септембра отвара своју нову сезону предавањем проф. др Дарка Танасковића "Стање и домети међурелигијског дијалога".

Проф. др Дарко Танасковић је познат српској јавности као угледни дипломата, који је до недавно био амбасадор при УНЕСКУ, а раније и амбасадор Србије у Ватикану и Републици Турској. Он је један од најпознатијих српских исламолога, оријенталних филолофа, а до пензије је био универзитетски професор на Филолошком факултету у Београду.

Предавање се одржава у Свечаној сали Духовног центра Богословије "Свети Јован Златоусти" (зграда Фискултурне сале, поред храма Светог Саве на Аеродрому) и почиње у 18 сати и 30 минута.

Добро дошли!

ЕДУКАТИВНИ КАМП “ИЗЛАЗАК” ГАРАШИОд 11. до 13. септембра 2019. године ученици основне школе Свети Сава из Аранђеловца су реализовали едукативни камп на спортским теренима СРЦ “Шумадија” у селу Гараши.

Програм кампа испланиран је од стране вероучитеља Војина Милосављевића, и директора школе Зорана Радовановића и са благословом архијерејског намесника орашачаког, протојереја-ставрофора Миће Ћирковића.

Страна 1 од 5