Чланци поређани по датуму: уторак, 02 мај 2017 - Епархија Шумадијска

ПРОСЛАВА ХРАМОВНЕ СЛАВЕ У ВИНЧИТрећу недељу након Васкрсења Господњег православна Црква посвећује Светим женама мироносицама. Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је у недељу, 30. априла 2017. године, Свету Архијерејску Литургију у храму у Винчи који је посвећен управо овим светим женама. Епископу су саслуживали: архијерејски намесник опленачки протојереј – ставрофор Миладин Михаиловић, протонамесник Бранимир Товиловић, протонамесник Слободан Радивојевић, протонамесник Остоја Пешић и протођакон Иван Гашић.

ЛИТУРГИЈА У СТАРОЈ МИЛОШЕВОЈ ЦРКВИ У КРАГУЈЕВЦУЕпископ шумадијски Г. Јован служио је у четвртак 27. априла 2017. године, Свету Литургију у Старој Милошевој Цркви у Крагујевцу уз саслуживање протојереја Драган Симоновића и Милића Марковића.