Чланци поређани по датуму: среда, 10 мај 2017 - Епархија Шумадијска

ХРАМОВНА СЛАВА У БАРАЈЕВУУ уторак, 9. маја 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован, служио је празнично бденије поводом храмовне славе Спаљивања моштију Светог Саве у Барајеву. Владику је дочекао велики број верног народ са децом. Епископу су саслуживали свештеници Драгомир Сандо, Славко Божић, Драгомир Убипариповић и Драган Поповић и ђакони Иван Гашић и Бранко Караклајић. Појао је хор београдских богослова.

ПРОСЛАВЉЕНА ХРАМОВНА СЛАВА СВ. МАРКО У ВУЧИЋУХрамовна слава је сама по себи величанствен догађај јер тог дана се верујући народ који административно припада одређеном храму окупља у име Христово на Светој Литургији поштујући и славећи свог светитеља заштитника. Тако је било и 8. маја, на дан св. апостола и јеванђелисте Марка у питомом селу Вучићу покрај Раче Крагујевачке са тиме да је духовна радост овог пута била још и већа због доласка Епископа шумадијског Јована који је служио Свету Архијерејску Литургију. Њему су саслуживали следећи свештеници: Архијерејски намесник рачански протојереј-ставрофор Миладин Михаиловић, протојереј-ставрофор Видоје Рајић, протојереј Велибор Јовановић, протонамесници Дејан Шишковић и Влада Бранисављевић, јереј Младен Ђурановић, као и протођакон Иван Гашић и ђакон Божидар Васиљевић.

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ У СМЕДЕРЕВСКОЈ ПАЛАНЦИДана 7. маја 2017. године, четврте недеље после Васкрса, недеље раслабљеног, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Свете Петке у Смедеревској Паланци. Преосвећеном су саслуживали: архијерејски намесник јасенички протојереј-ставрофор Велибор Ранђић, протојереј-ставрофор Тихомир Анђелковић, игуман Петар Драгојловић, протонамесник Драган Милутиновић, протонамесник Драган Икић, протонамесник Слободан Сенић, јереј Ненад Петровић, јереј Саша Миленовић, протођакон Иван Гашић и ђакон Александар Јаћимовић.

ЈОШ ЈЕДНА ГЕНЕРАЦИЈА УСПЕШНО ЗАВРШИЛА ШКОЛУ ИКОНОПИСА У КРАГУЈЕВЦУГодину дана су полазници курса иконописа вредно и марљиво учили сваким даном тежећи да напредују у изучавању иконописачких начела.

На крају једногодишњег курса иконописа је била организована изложба где су полазници Школе иконописа представили своје самостално осликане иконе.