Чланци поређани по датуму: недеља, 09 јул 2017 - Епархија Шумадијска

ЛИТУРГИЈУ У ХРАМУ СВЕТОГ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ГЕОРГИЈА У ЧИБУТКОВИЦИУ недељу, 9. јула 2017. године, када се у Светој Цркви празнује преподобни Давид Солунски, Епископ шумадијски Господин Јован служио је Свету Литургију у храму Светог великомученика Георгија у Чибутковици, Архијерејско намесништво колубарско-посавско. Владики су саслуживали: протојереј-ставрофор Златко Димитријевић, Архијерејски намесник колубарско-посавски; протојереј-ставрофор Александар Новаковић; протонамесник Владимир Стојковић, јереј Рашко Стјепановић, гост из Крагујевца. За торжественост Службе били су задужени „Србски православни појци“.

СВЕТИ ДУХ СПРЕЧАВА ЧОВЕКА ДА КРОЗ ГРЕХ РАСИПА СВОЈЕ БИЋЕУ понедељак 10. јула, на празник светог Сампсона Странопримца, Епископ шумадијски Господин Јован служио је Свету Евхаристију у храму светог Саве на Аеродрому уз саслужење протојереја-ставрофора Рајка Стефановића, јереја Ивана Антонијевића и ђакона Милоша Ђурића.