Чланци поређани по датуму: уторак, 27 јун 2017 - Епархија Шумадијска

ПРОСЛАВА ВИДОВДАНА ХРАМОВНЕ СЛАВЕ У БЕЛОШЕВЦУУ среду на Видовдан 28. јуна 2017. године, када наша Света православна црква прославља Светог великомученика цара Лазара Косовског и све мученике и новомученике српске, Његово Преосвештенство епископ шумадијски господин Јован началствовао је светим Евхаристијским сабрањем у храму Светог великомученика цара Лазара у Белошевцу, уз саслужење ректора крагујевачке богословије протојереја-ставрофора др. Зорана Крстића, протојереја-ставрофора Милован Антонијевић, протојереја-ставрофора Зарија Божовића, протојереја-ставрофора Сава Арсенијевића, протојереја-ставрофора мр. Рајка Стефановића, протојереја-ставрофора Животе Марковића, протојереја Милића Марковића, протојереја Драгана Брашанца, протођакона Ивана Гашића и ђакона Немање Стојковића.

ВИДОВДАНСКО ВЕЧЕ У ШУМАРИЦАМАВидовдан, празник голготе и рађања у вечности српског рода свечано је прослављен у порти храма Светог Великомученика Георгија у крагујевачком насељу Шумарице.

ВИДОВДАН У ЈАГОДИНИНа Видовдан, након Свете Литургије традиционално се служи парастос борцима од Косовског боја до ратова деведесетих у центру Града, испред споменика борцима погинулим у ослободилачким ратовима Краљевине Србије од 1912. до 1918.

Свештенство из свих јагодинских цркава уз присуство већег броја верника су се и ове године сетили жртава ратова који су дали своје животе за своје потомство, веру и отаџбину.

У вечерњим сатима је, пак, у организацији Српске православне црквене општине јагодинске и Српске омладинске културне организације – СОКО, на тему „Косовски завет“, говорио др Милош Ковић, професор Филозофског факултета у Београду. Госта је представио и све присутне увео у тему архијерејски намесник белички протојереј–ставрофорНебојша Младеновић.

ВИДОВДАНСКО ВЕЧЕ У БАРАЈЕВУСвечаност поводом празника Видовдана и ове године одржана је у организацији барајевског Центра за културу. Велики број народа са децом окупио се у порти храма Спаљивања моштију Светог Саве у Барајеву.