Чланци поређани по датуму: субота, 03 јун 2017 - Епархија Шумадијска

ЛИТУРГИЈA У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ У КРАГУЈЕВАЧКОМ НАСЕЉУ ВИНОГРАДИУ петак 2. јуна 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ Шумадијски Господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у Храму Свете Петке у крагујевачком насељу Виногради.

Епископу су саслуживали протонамесник Мирољуб Миладиновић и ђакон Милутин Гашевић.

ВЛАДИКА ЈОВАН ОСВЕШТАО ЦРКВУ У КОЛАРУ КРАЈ ЈАГОДИНЕДана 01. јуна по новом, а 19. маја по старом календару 2017. године, а на празник Св. свештеномученика Патрикија, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован освештао је филијалну цркву Светог Саве, парохија драгоцвечка, архијерејско намесништво беличко.

Идеја о подизању цркве појавила се још почетком 90-их година XX века. Али, реализација изградње цркве започета је тек пре три године, благословом Владике Јована. Црква је направљена на улазу у село, крај самог пута Јагодина-Рековац. Црква је брвнара, посвећена Св. Сави I архиепископу српском. Благословом Владике Јована, а у време тадашњег пароха, оца Александра Гајића, започета је изградња цркве 2014. године. Исте године Владика је освештао камен темељац, крстове и звоно. Радови су приведени крају 2016. године.