Госпојинске свечаности - вести ПДФ Штампа Ел. пошта

Саставни део Госпојинских свечаности су и јавни "часови духовности" који ће током ове недеље бити одржани у више основних и средњих школа у Епархији шумадијској. Тако је јуче "час духовности" одржан у Основној школи "Мирко Јовановић" уз чак 300 учесника и присуство Његовог преосвештенства епископа шумадијског г. Јована и крагуејвачког свештенства, али и великог броја гостију из јавног живота Крагујевца, а претходног дана уприличен је сличан час и  у ОШ „Светолик Ранковић“ у Аранђеловцу са темом  „У лику Богородице образ мајчин видим“, као и у Лапову у Основној школи "Светозар Марковић".

****

Госпојинске свечаности у Крагујевцу настављају се сутра, 15. септембра изложбом уметничких дела из фундуса Музеја наивне и маргиналне уметности у Јагодини. Ова изложба биће отворена у Народном музеју у Крагујевцу, а организује се у сарадњи са братством Саборног храма у Крагујевцу.

<< Почетак < Претходна 1 2 3 4 Следећа > Крај >>

Страна 1 од 4