ДУХОВНА ПОУКА ВЛАДИКЕ ЈОВАНА У ХРАМУ СВ. САВЕ НА АЕРОДРОМУ ПДФ Штампа Ел. пошта

Храм Св. Саве у насељу Аеродром, КрагујевацНа дан Св. пророка Језекиља и Преп. Симеона Јуродивог Његово Преосвештенство Епископ Шумадијски Г. Јован је служио Свету Архијерејску Литургију у Храму Светог Саве на Аеродрому. Епископу су саслуживали свештеници и ђакони архијерејског намесништва крагујевачког.

“Без смирења нема спасења“, речи су нашег Владике упућене присутним верницима на Литургији. Ако будемо као деца, која се нису окушала у греху и која не знају шта је грех, само као такви можемо искати од Господа Царство Небеско. Човек мора себе непрестано да испитује и преиспитује, једино тако може увидети свој огреховљен живот и тако може кренути правим путем, путем Богопознања, путем Богочовека, тј. Христовим путем.

Беседа епископа шумадијског Г. Јована у храму Св. Саве у насељу Аеродром, Крагујевац

ђакон Остоја Пешић