ЛИТУРГИЈА У СТАНОВУ ПДФ Штампа Ел. пошта

ЛИТУРГИЈА У СТАНОВУВладика Јован – Слобода је Дар Божији

У уторак, 15. септембра 2009. године, благоизволео је служити Свету Архијерејску Литургију у храму Светог Великомученика Пантелејмона, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован.

Црква Божија у Станову пројавила се у свој својој слави на сабрању које је предводио Владика Јован, уз саслужење свештеника и верног народа овог светог храма.

Беседа епископа шумадијског Г. Јована у Станову

У беседи, после прочитаног Јеванђеља, Владика је говорио о значају слободе, којом нас је Бог обдарио. Све што чинимо у Цркви, не можемо чинити другачије него у слободи. Ни спасење не можемо стећи ако то не желимо. Овај дар који смо добили од Бога не може се искористити ако немамо љубави Божије у себи, љубави према Богу и љубави једних према другима. Слободни јесмо, али смо као хришћани и одговорни за све што чинимо у овоме свету.

јереј Петар Бранковић