Литургија у храму Св. Саве на Аеродрому на дан Св. Пророка Агеја ПДФ Штампа Ел. пошта

Литургија у храму Св. Саве на Аеродрому на дан Св. Пророка Агеја На празник светог пророка Агеја 29. децембра, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Јован служио је Свету Aрхијерејску литургију уз саслуживање осморице свештеника и два ђакона.

У својој беседи Владика Јован говорио је о значају личне вере наше у тајноводство Божије у сваком до наших појединачних пролазних живота. Примером из житија Светих наш Архипастир истакао је да узимање превеликог крста на себе, може човека одвести на погрешан пут. Осећање пак, да те Рука Божија води, доноси унутрашњи преображај човеку, који верује, и тада се он још више везује за Пут Који води у вечни Живот.

Беседа епископа шумадијског Г. Јована - 29. децембар 2009. године

Са братсвом овог храма и осталим присутним свештеницима преосвећени је поделио још неко одређено време, пре него што је отпраћен од стране свештеника који су поучени искуством нашег Владике наставили даљи рад на обезбеђивању што бољих услова за обављање служби унутар храма.