Распоред богослужења епископа шумадијског Г. Јована - JАНУАР 2010. године ПДФ Штампа Ел. пошта

4. јануар (понедељак). Црква прославља и празнује: Свету великомученицу Анастасију.

Његово преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у манастиру Благовештењу, у 8 часова (четрдесетодневни парастос монахињи Рафаили)

5. јануар (уторак). Црква прославља и празнује: Светих 10 мученика Критских; преподобног Наума Охридског – Туциндан.

Његово преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог великомученика Димитрија - Сушица – Крагујевац, у 7:30 часова.

6. јануар (среда). Црква прославља и празнује: Свету преподобномученицу Евгенију – Бадњидан

7. јануар (четвртак). Црква прославља и празнује: Рождество Христово – Божић.

Његово преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у Саборном храму – Крагујевац у 9 часова.

8. јануар (петак). Црква прославља и празнује: Сабор Пресвете Богородице.

Његово преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог великомученика Пантелејмона у Станову - Крагујевац, у 9 часова.

9. јануар (субота). Црква прославља и празнује:Светог првомученика и архиђакона Стефана.

Његово преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у манастиру Дивостину, у 9 часова. Истог дана Епископ шумадијски осветиће камен темељац у кругу болнице у Смедеревској Паланци поводом зидања нове капеле, у 13 часова.

10. јануар (недеља). Црква прославља и празнује: Светих 20.000 мученика Никомидијских.

Његово преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Свете Петке у Виноградима – Крагујевац, у 9часова.

11. јануар (понедељак). Црква прославља и празнује: Светих 14.000 младенаца Витлејемских.

Његово преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог Саве Српског на Аеродрому – Крагујевац, у 7:30 часова.

12. јануар (уторак). Црква прославља и празнује: Свету мученицу Анисију; преподобну Теодору.

Његово преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог великомученика Пантелејмона у Станову – Крагујевац,у 7:30 часова.

13. јануар (среда). Црква прославља и празнује: Преподобну Меланију; Светог Доситеја Загребачког Исповедника (Оданије Рождества).

Његово преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог Лазара Косовског у Белошевцу - Крагујевац, у 7:30 часова.

14. јануар (четвртак). Црква прославља и празнује: Обрезање Господње; светог Василија Великог (Нова година).

Његово преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог Василија Великог у Маршићу – у 9 часова – храмовна слава

15. јануар (петак). Преподобног Серафима Саровског; светог Силвестра (Претпразништво Богојављења).

Његово преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог Саве Српског у Барајеву у 9 часова (састанак Архијерејских намесника Епархије шумадијске)