ЛИТУРГИЈСКО САБРАЊЕ У ХРАМУ СВЕТОГ САВЕ НА АЕРОДРОМУ ПДФ Штампа Ел. пошта

ЛИТУРГИЈСКО САБРАЊЕ У ХРАМУ СВЕТОГ САВЕ НА АЕРОДРОМУ У понедељак на дан светих 14.000 Витлејемских мученика, Његово преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог Саве у крагујевачком насељу Аеородром.

У литургијском сабрању са Његовим Преосвештенством саслуживали су ректор богословије протојереј-ставрофор Зоран Крстић, протојереј-ставрофор Живота Марковић и братство овог светог храма.

Епископ Јован је кроз своју беседу нагласио да је увек ,као што је случај и данас, неправда устајала на правду, наводећи пример Ирода који је устао на Христа, у време Његовог рођења.

Беседа епископа шумадијског Г. Јована у цркви Светог Саве у насељу Аеродром - 11. јануар 2010. године

Након Свете Литургије Владика, је поделио одређено време са братством овог светог храма што је искористио да поучи високопречасне и пречасне оце како да на најбољи могући начин пренесу хришћански етос свим парохијанима припадиницима ових четири парохија.

јереј Немања Младеновић