ТАЈНА СМРТИ ЈЕ НЕОДВОЈИВА ОД ТАЈНЕ ЖИВОТА ПДФ Штампа Ел. пошта

ТАЈНА СМРТИ ЈЕ НЕОДВОЈИВА ОД ТАЈНЕ ЖИВОТАСмисао беседе Владике Јована коју је одржао служећи Свету Архијерејску литургију у Старој Милошевој Цркви у четвртак 22. јула, на 81. зачало Матејевог Јеванђеља. Исус Христос спрема апостоле за оно што ће бити: смрт и васкрсење. „Смрт и живот су тајне које Господ Исус Христос решава тако што дарује живот вечни. Одговор људи је најстрашнија смрт за Дародавца. Бог зна смисао свог страдања и све трпи за нас. Зато је ово место које треба да буде предмет нашег размишљања и када би смо о овоме размишљали у нас би ушле радост и љубав и ми би смо постали судеоници Христови“, речи су Владике Јована.

„Наша вере није декларативна, већ је вера конкретних дела. Крштење у Христа, облачење у Христа и страдање са Христом је оно што треба да учинимо да би смо били заједно са Христом. Зато се величина у Цркви не мери положајем и влашћу, већ служењем другима. Немогуће је да верујемо а да не поштујемо Цркву и ред у њој, јер тиме разбијамо и њено јединство. Можемо ли онда да очекујемо да Бог прими такве, на такав начин, преко реда?“, била је поука Владике Јована вернима.

Беседа епископа шумадијског Г. Јована у Старој цркви у Крагујевцу

Након одслужене литургије, Владика је посетио братство Старе Цркве у парохијском дому.

ђакон Миролсав Василијевић