АМБАСАДОР РУСИЈЕ АЛЕКСАНДАР КОНУЗИН У ПОСЕТИ ЕПАРХИЈИ ШУМАДИЈСКОЈ ПДФ Штампа Ел. пошта

АМБАСАДОР РУСИЈЕ АЛЕКСАНДАР КОНУЗИН У ПОСЕТИ ЕПАРХИЈИ ШУМАДИЈСКОЈЊегово Преосвештенство Епископ шумадијски господин Јован примио је у манастиру Каленић у званичну посету Његово Превасходство амбасадора Руске Федерације у Србији, Александра Васиљевича Конузина.

Након обиласка манастира упутили су се у Крагујевац, седиште епархије, где је уприличен нарочити пријем за Његово Превасходство.

Амбасадор Конузин је у дипломатији је од 1971. године. Радио је у амбасадама у Камеруну (1971.-1973.), Габону (1974.-1978.), Алжиру (1981.-1986.), Француској (1991.-1996.), у Сталној Мисији Русије у УН у Њујорку (2001.-2005.). У периоду од 2005. године до априла 2008. године – директор је Департмана за међународне организације МИП Русије.

Од 2008. године обавља садашњу дужност Изванредног и Опуномоћеног Амбасадора Руске Федерације у Републици Србији.