Распоред богослужења Епископа шумадијског Г. Јована – ЈУЛ 2011. године ПДФ Штампа Ел. пошта

Распоред богослужења Епископа шумадијског Г. Јована – ЈУЛ 2011. године11. јул (понедељак), Црква прославља и празнује:пренос моштију Светог Кира и Јована; Свештеномученике Дабробосанске и Милешевске.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог Саве Српског на Аеродрому – Крагујевац, у 7,30 часова.

12. јул (уторак), Црква прославља и празнује: Свете апостоле Петра и Павла

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму посвећеном Светим апостолима Петру и Павлу у Аранђеловцу, у 9 часова. Истог дана Владика Јован посетиће Неменикуће и присуствовати манифеставији Дани Милована Видаковића.

13. јун (среда), Црква прославља и празнује: Саабор Светих дванаест апостола - Павловдан.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован служиће свету Литургију у манастиру Мрзеница, у 8 часова.

14. јул (четвртак), Црква прославља и празнује: Свете мученике и бесребренике Козму и Дамјана.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светих мученика и бесребреника Козме и Дамјана у Загорици, у 9 часова.

15. јул (петак), Црква прославља и празнује: Полагање ризе Пресвете Богородице.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у капели Пресвете Богородице у заједници Земља Живих у Брајковцу код Лазаревца у 8 часова.

16. јул (субота), Црква прославља и празнује: Светог мученика Јакинта, преподобног Анатолија и Александра.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Свете Петке у селу Петка код Лазаревца у 9 часова. У овиру Свете Литургије Преосвећени ће крстити дете свештеника Ивана Иванковића.

17. јул (недеља), Црква прославља и празнује: Светог Андреју Критског; свештеномученика Саву Горњокарловачког.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму светог Николаја Мирликијског у Манастирку, у 9 часова. Каније поподне од 16 часова у манастиру светог апостола Луке у Бошњанима владика Јован венчаће Сашу Миленковића и Марију Нешић.

18. јул (понедељак), Црква прославља и празнује: Преподобног Атанасија Атонског и светог Сергија Радоњешког.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован служиће свету Литургију у Саборном храму – Крагујевац, у 7,30 часова. У оквиру службе крстиће Немању Јаковљевића сина ђакона Небојше Јаковљевића.

19. јул (уторак), Црква прославља и празнује: Преподобног Сисоја Великог; свете мученице Марину и Марту.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију и четрдесетодневни паростос монахињи Нони у манастиру Каленић, у 9 часова.

20. јул (среда), Црква прославља и празнује:Преподобног Тому Малеина и свету мученицу Недељу.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован осветиће храм свете мученице Недеље у Поточцу и продужетку служиће свету Литургију. Освећење храма ће почети у 8 часова.

21. јул (четвртак), Црква прославља и празнује: Светог великомученика Прокопија.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован служиће свету Литургију у манастиру Светог апостола Луке у Бошњанима у 9 часова.

22. јул (петак), Црква прославља и празнује: Свештеномученика Панкратија; светог Теодора; свете мученике Гламочке и Куленвакуфске.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Свете Петке у Виноградима – Крагујевац, у 7,30 часова.

23. јул (субота), Црква прославља и празнује: Светих 45 мученика из Никопоља; преподобног Антонија Печерског.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у манастиру Дивостин, у 7.30 часова. Истог дана учествоваће и на бденију и наречењу будућег епископа крушевачког Давида (Перовића) у Саборној цркви у Крушевцу.

24. јул (недеља), Црква прославља и празнује: Свету великомученицу Ефимију; свету равноапостолну Олгу Руску.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован учествоваће на Светој Архијерејској Литургију коју ће служити Његова Светост Патријарх Иринеј и хиротонији епископа крушевачког Давида (Перовића) у Крушевцу у 9 часова.

25. јул (понедељак), Црква прославља и празнује: Свете мученике Прокла и Иларија; икона Пресвете Богородице Тројеручице.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће Свету Литургију у манастиру Каленић у 9 часова.

26. јул (уторак), Црква прославља и празнује: Сабор светог архангела Гаврила.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће Свету Литургију у манастиру Вољвча у 9 часова.

27. јул (среда), Црква прославља и празнује: Светог апостола Акила; преподобног Никодима Руског.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог великомученика Лазара Косовског у Белошевцу – Крагујевац, у 7,30 часова.

28. јул (четвртак), Црква прославља и празнује: Свете мученике Кирика и Јулиту; светог Владимира Руског.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у Светотројичком храму – Стара крагујевачка црква, у 7,30 часова.

29. јул (петак), Црква прославља и празнује: Свештеномученика Антиногена; спомен Отаца шестог васељенског сабора.

30. јул (субота), Црква прославља и празнује: Света великомученица Марина – Огњена Марија.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у Врбичкој цркви у Аранђеловцу у 9 часова.

31. јул (недеља), Црква прославља и празнује: Светог мученика Емилијана; светог мученика Јакинта.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у месту Бабе код Сопота, у 9 часова.

О евентуалним изменама у распореду богослужења Његовог Преосвештенства, бићете благовремено обавештени на нашем Сајту Епархије шумадијске.