Распоред богослужења Епископа шумадијског Г. Јована – НОВЕМБАР 2013. године ПДФ Штампа Ел. пошта

Распоред богослужења Епископа шумадијског Г. Јована – НОВЕМБАР 2013. године5. новембар (уторак), Црква прославља и празнује: Светог апостола Јакова, првог епископа Јерусалимског.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог великомученика Пантелејмона у Станову - Крагујевац, у 7,30 часова.

6. новембар (среда), Црква прославља и празнује: Светог великомученика Арету.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован учествоваће на седници Светог архијерејског Синода.

7. новембар (четвртак), Црква прославља и празнује: Свете мученике Маркијана и Мартирија.

8. новембар (петак), Црква прославља и празнује: Светог великомученика Димитрија – Митровдан.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог великомученика Димитрија у Сушици - , у 9 часова.

9. новембар (субота), Црква прославља и празнује: Светог мученика Нестора.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован осветиће храм Светог Николаја Жичког у манастиру Денковац у 08 часова – у продужетку Света Литургија.

10. новембар (недеља), Црква прославља и празнује: Светог меченика Терентија; Светог Арсенија Сремца, Архиепископа српског.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Вазнесења Господњег у Сопоту, у 9 часова.

11. новембар (понедељак), Црква прославља и празнује: Светог Аврамија Затворника; преподобномученицу Анастасију Римљанку.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог Саве у Крагујевцу у насељу Аеродром, у 7,30 часова. Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован осветиће темељ за храм Светог Методија Патарског у Велеречју код Г. Милановца, у 14 часова.

12. новембар (уторак), Црква прославља и празнује: Светог краља Милутина, преподобног Теоктиста и Јелену; Светог Варнаву Хвостанског Исповедника.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог Ахилија у Ариљу, у 7,30 часова.

13. новембар (среда), Црква прославља и празнује: Свете апостоле Стахија, Амплија и Урвана.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће Литургију у капели војне касарне у Краљеву ( мало освећење капеле), у 8 часова.

14. новембар (четвртак), Црква прославља и празнује: Светог Козму и Дамјана – Врачеве.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у болничкој капели у Крагујевцу, у 7,30 часова.

15. новембар (петак), Црква прославља и празнује: Свете мученике Акиндина и Пигасија.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Свете Петке у Виноградим, у 7,30 часова.

16. новембар (субота), Црква прославља и празнује: Обновљење храма светог великомученика Георгија – Ђурђиц.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у Саборном храму у Крагујевцу, у 8, 45 часова – Крсна Слава Његовог Преосвештенства Епископа шумадијског Г. Јована.

17. новембар (недеља), Црква прославља и празнује: Преподобног Јоаникија Великог; свештеномученика Никанора.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Вазнесења Господњег у Рудовцима, у 9 часова.

18. новембар (понедељак), Црква прославља и празнује: Свете преподобномученике Галактиона и Епистима.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће Литургију и мало освећење храма Светог Саве у Миланџи код Ивањице у 9 часова.

19. новембар (уторак), Црква прославља и празнује: Светог Павла Исповедника; преподобног Врлаама Хутинског.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован присуствоваће седници Светог архијерејског синода у Београду.

20. новембар (среда), Црква прославља и празнује: Света 33 мученика у Мелетини; преподобног Лазара.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у манастиру Ћелије код Лазаревца у 9 часова.

21. новембар (четвртак), Црква прославља и празнује: Сабор светог Архангела Михаила - Аранђеловдан.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светих апостола Петра и Павла у Аранђеловцу, у 7,30 часова.

22. новембар (петак), Црква прославља и празнује: Свете мученике Онисифора и Порфирија; светог Нектарија Егинског.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Свете Петке у Виноградима – Крагујевац, у 7,30 часова.

23. новембар (субота), Црква прославља и празнује: Светог апостола Олимпа, Ераста и Родиона.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у Пожеги, у 9 часова.

24. новембар (недеља), Црква прославља и празнује: Светог мученика Мину; светог краља Стефана Дечанског – Мратиндан.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован саслуживаће на Литургији Његовој Светости Патријарху српском Господину Иринеју у манастиру Дечани,  у 9 часова.

25. новембар (понедељак), Црква прославља и празнује: Светог Јована Милостивог; преподобног Нила Синајског.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог Саве Српског на Аеродрому, 7,30 часова.

У 17 часова Преосвећени Владика служиће бденије у Богословији Светог Јован Златоустог у Крагујевцу.

26. новембар (уторак), Црква прославља и празнује: Светог Јована Златоустог.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у Богословији Светог Јована Златоустог у Крагујевцу, у 9 часова.

27. новембар (среда), Црква прославља и празнује: Светог апостола Филипа.

О даљем распореду богослужења Епископа шумадијског Господина Јована ускоро обавештење на нашем сајту.