ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВ. ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ЛАЗАРА КОСОВСКОГ У БЕЛОШЕВЦУ ПДФ Штампа Ел. пошта

ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВ. ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ЛАЗАРА КОСОВСКОГ У БЕЛОШЕВЦУУ недељу, 16. фебруара, када наша Црква прославља Светог Симеона и Ану, ученици ОШ “Драгиша Луковић Шпанац” су заједно са својим вероучитељем узели учешћа у Светој Литургији у храму Светог великомученика Лазара Косовског у Белошевцу коју је служио протојереј-ставрофор Милован Антонијевић.

У својој поучној беседи свештеник Милован је у први план истакао значај покајања, поготово у данашње време када га је све мање. Без самоспознаје и покајања нема ни спасења. Са друге стране, дух гордости, самољубља и егоизма умртвљује човека и одваја га од свог Животодавца. Зато је неопходно одсећи од себе све корене ових опаких страсти како би душа уживала у свим плодовима добра које јој је Господ припремио.

Након Свете Литургије ученици су се дружили и послужили слаткишима које им је подарило братство овог Светог храма.

У договору са вероучитељем деца ће се постом и молитвом припремити, а потом и причестити 9. марта, на крају прве недеље Великог поста.

Вероучитељ Урош Костић