ВЕРА КОЈА ДЕЛА ТВОРИ ПДФ Штампа Ел. пошта

ВЕРА КОЈА ДЕЛА ТВОРИДа вера није само на речима, већ и на делима и да се веронаука у нашим школама не предаје само excatedra потврдили су и ђаци из О.Ш. "Јован Поповић у Крагујевцу и Шумарицама. Деца су заједно са својим вероучитељем Марком Арсенићем у ове дане пред Велики пост сакупила намирнице у хуманитарној акцији за дом "Књегиња Љубица" у Крагујевцу као израз хришћанске љубави и солидарности са својим вршњацима који нажалост изискују ову врсту социјалне помоћи у ово (не)хумано време и у овом 21 веку, веку сваког "просперитета".

Поучени светоотачким речима да је наше само оно што другом дамо позивамо овим путем све оне који ово прочитају и којих се тиче, не ради сопствене рекламе, већ ради Христа, да у ове дане Васкршњег поста помогну свим онима којима је помоћ потребна, јер Бог не гледа у тањир него у срце, а да је то тако показују нам и потврђују ова деца.

Марко Арсенић, вероучитељ