ВЕРА - ЗНАЊЕ - ЖИВОТ ПДФ Штампа Ел. пошта

ВЕРА - ЗНАЊЕ - ЖИВОТИ ове године у току Великог васкршњег поста почињу такмичења из веронауке за ученике основних и средњих школа.

Шта о школи и игри мисле ево неколико цитата:

- Школа може да буде занимљива, стога немамо оправдања, ако допустимо да она буде досадна.

- Учење кроз игру боље је од учења без игре, јер игра је сасвим озбиљна ствар, а што више такмичара то боље такмичење.

А свако наше образовање и такмичење је по образу Онога Који нас је саздао (створио), па ће верујемо и овај вид образовања кроз игру засигурно потврдити ВЕРА = ЗНАЊЕ = ЖИВОТ. У овом такмичењу ће учествовати ученици из епархије шумадијске, жичке и рашко-призренске. Из епархије шумадијске за ово такмичење је пријављено 55 екипа.

Први круг такмичења ће се обавити у Аранђеловцу, Барајеву, Баточини и 4 групе у Крагујевцу. Распоред такмичења је следећи:

1. група (11 екипа) – такмичење ће се одржати у ОШ “Милан Илић Чича” у Аранђеловцу, где ће учествовати 8 екипа из Аранђеловца (ОШ “Милан Илић Чича” – 5 екипа, ОШ “Светолик Ранковић” - 2 екипе, ОШ “Илија Гарашанин” – 1 екипа), Аранђеловац – Бања (ОШ “Душан Радоњић”) – 1 екипа, Венчани (ОШ “Веља Герасимовић”) – 1 екипа, Даросава (ОШ “Славко Поповић”) – 1 екипа.

2. група (4 екипе) – такмичење ће се одржати у ОШ “Сима Марковић” у Барајеву, где ће учествовати екипа из Барајева (ОШ “Сима Марковић”), екипа из Дражевца (ОШ “Дражевац”), екипа из Степојевца (ОШ “Вук Караџић”) и екипа из Вранића (ОШ “Павле Поповић”).

3. група (9 екипа) – такмичење ће се одржати у ОШ “Свети Сава”у Баточини, где ће учествовати 4 екипе ОШ “Свети Сава” из Баточине, 2 екипе ОШ “Светозар Марковић” из Лапова и 3 екипе ОШ “Карађорђе” из Раче.

4. група (9 екипа) – такмичење ће се одржати у ОШ “Светозар Марковић” у Крагујевцу, где ће учествовати ОШ “Вук Караџић” са 6 екипа, екипа ОШ “Светозар Марковић” и ОШ “Милутин и Драгиња Тодоровић” са 3 екипе.

5. група (7 екипа) – такмичење ће се одржати у ОШ “Драгиша Луковић-Шпанац”-Крагујевац (Белошевац). Све екипе из ове групе су из ове школе.

6. група (4 екипе) – такмичење ће се одржати у Крагујевцу (Драгобраћа). Све екипе ове групе су из “ОШ “Милоје Симовић из Драгобраће.

7. група (14 екипа) – такмичење ће се одржати у ОШ “Станислав Сремчевић”у Крагујевцу. У овој групи се такмиче: ОШ “Вук Караџић” из Крагујевца са 2 екипе, ОШ “Станислав Сремчевић” из Крагујевца са 4 екипе, ОШ “Доситеј Обрадовић” у Ердечу из Крагујевца са 5 екипа и ОШ “Драгиша Михаиловић” у Станово из Крагујевца са 3 екипе.

Детаљне информације са називима екипа и именима свих такмичара можете погледати на крају овог извештаја.

ВАЖНО: Први круг такмичења је 15. марта 2014. године са почетком у 9,30 у наведеним школама. У други круг полуфинала пласира се 8 најуспешнијих екипа.

Са жељом да сви добру трку трчимо и победимо.

протонамесник Мирољуб Миладиновић

ЕПАРХИЈА ШУМАДИЈСКА

ПРВА КВАЛИФИКАЦИОНА ГРУПА

  1. Гора Тавор, ОШ “Душан Радоњић” – Бања, Аранђеловац
    1. Милица Гавриловић (VII/1)
    2. Богдан Прелић (V/1)
    3. Тијана Радовановић (VII/1)
  2. Жене мироносице, ОШ “Илија Гарашанин”, Аранђеловац
    1. Даница Станојловић (VII)
    2. Ања Гавриловић (VII)
    3. Ана Филиповић (VII)
  3. Kолибри, ОШ “Милан Илић Чича”, Аранђеловац
    1. Јована Тодоров (VI/2)
    2. Верица Вујошевић (VI/2)
    3. Никола Дујаковић (VI/4)
  4. Маслинска Гора, ОШ “Милан Илић Чича”, Аранђеловац
    1. Радован Лазаревић (VII/5)
    2. Душан Вјештица (VII/3)
    3. Тања Недић (VII/3)
  5. Тавор, ОШ “Милан Илић Чича”, Аранђеловац
    1. Милка Петковић (VII/1)
    2. Драгана Јоргић (VII/5)
    3. Ивона Ивановић (VII/5)
  6. Халкидонци, ОШ “Милан Илић Чича”, Аранђеловац
    1. Дамјан Милошевић (VII/4)
    2. Никола Неговановић (VII/5)
    3. Иван Сајко (VII/5)
  7. Хорив, ОШ “Милан Илић Чича”, Аранђеловац
    1. Мишо Јокић (VII/2)
    2. Ксенија Ивановић (VII/2)
    3. Милош Матијевић (VII/2)
  8. Милостиви самарјани, ОШ “Светолик Ранковић”, Аранђеловац
    1. Андрија Николић (VI)
    2. Алекса Дамњановић (VI)
    3. Михаило Грујић (VI)
  9. Света Анастасија Српска, ОШ “Светолик Ранковић”, Аранђеловац
    1. Магдалена Васиљевић (VI)
    2. Сара Косановић (VI)
    3. Ивана Манојловић (VI)
  10. Свети Ђорђе, ОШ “Веља Герасимовић”, Венчани, Аранђеловац
    1. Анита Остојић (VIII/1)
    2. Стефан Милинковић (VIII/1)
    3. Милица Савић (VIII/1)
  11. Даросавци, ОШ “Славко Поповић”, Даросава, Аранђеловац
    1. Милица Јаковљевић (VIII/1)
    2. Влајко Томић (VII/1)
    3. Марија Станичић (V/2)

ДРУГА КВАЛИФИКАЦИОНА ГРУПА

  1. ОШ “Кнез Сима Марковић”, Барајево
    1. Јован Добричић (VIII/5)
    2. Лазар Танасијевић (VIII/5)
    3. Никола Недић (VII)
  2. ОШ “Дражевац”, Обреновац
    1. Тијана Марцелан (VIII/2)
    2. Весна Стојановић (VIII/2)
    3. Николина Стевановић (VIII/2)
  3. Вуковци, ОШ “Вук Караџић”, Степојевац
    1. Анђела Ристић (VIII/1)
    2. Кристина Михаиловић (VIII/1)
    3. Сања Ивковић (VIII/1)
  4. ОШ “ПАВЛЕ ПОПОВИЋ”, Вранић
    1. Михаило Јанковић (VIII)
    2. Дејан Додик (VIII)
    3. Марко Поповић (V), Напомена: екипа је пријављена, али је нема у збирној листи екипа шумадијске епархије

ТРЕЋА КВАЛИФИКАЦИОНА ГРУПА

  1. Ортодокси, ОШ “Свети Сава”, Баточина
    1. Душан Ћирковић (VII/3)
    2. Анђела Аврамовић (VII/3)
    3. Јована Стефановић (VII/3)
  2. Свети Сава, ОШ “Свети Сава”, Баточина
    1. Никола Милановић (VI/3)
    2. Андријана Симоновић (VI/3)
    3. Емилија Дукић (VI/3)
  3. Шестаци, ОШ “Свети Сава”, Баточина
    1. Илија Станојевић (VI/3)
    2. Кристина Милановић (VI/3)
    3. Сара Николић (VI/3)
  4. Сапутници, ОШ “Свети Сава”, Баточина
    1. Милош Стаматовић (V/1)
    2. Анђела Орловић (VI/2)
    3. Љубица Виторовић (VIII/4)
  5. Нови Завет, ОШ “Светозар Марковић”, Лапово
    1. Анђела Станојевић (VII/1)
    2. Марко Стојановић (VII/3)
    3. Лука Пресић (VI/1)
  6. Света Петка, ОШ “Светозар Марковић”, Лапово
    1. Зана Мариана Прокић (VIII/2)
    2. Ивана Станојевић (VI/3)
    3. Емилија Стојановић (VII/2)
  7. Карађорђе, ОШ “Карађорђе”, Рача
    1. Милица Маринковић (VII/3)
    2. Тамара Ивановић (VII/3)
    3. Ана Николић (VII/3)
  8. Рачани, ОШ “Карађорђе”, Рача
    1. Јована Срећковић (VIII/3)
    2. Милан Степановић (VIII/3)
    3. Стефан Миловановић (VIII/3)
  9. Шумадинци, ОШ “Карађорђе”, Рача
    1. Сара Ђорђевић (VIII/1)
    2. Милош Пауновић (VIII/1)
    3. Емилија Јовановић (VIII/1)

ЧЕТВРТА КВАЛИФИКАЦИОНА ГРУПА

  1. Блажена Матрона, ОШ “Вук Стефановић Караџић”, Крагујевац
    1. Весна Симић (VIII/4)
    2. Тина Симић (VII/4)
    3. Анђела Миловановић (VII/4)
  2. Божија деца, ОШ “Вук Стефановић Караџић”, Крагујевац
    1. Ангелина Михајловић (VI/3)
    2. Неда Рашковић (VI/3)
    3. Петар Гаљак (VI/3)
  3. Петкана, ОШ “Вук Стефановић Караџић”, Крагујевац
    1. Анђела Баиновић (VI/2)
    2. Лука Вукомановић (VI/2)
    3. Богдан Јанковић (VI/2)
  4. Путир, ОШ “Вук Стефановић Караџић”, Крагујевац
    1. Милена Радојковић (VIII/5)
    2. Сава Ђорђевић (VII/3)
    3. Стефан Mиловановић (VIII/5)
  5. Свети Роман Слаткопојац, ОШ “Вук Стефановић Караџић”, Крагујевац
    1. Јован Живадиновић (VII/3)
    2. Теодора Мијачић (VII/3)
    3. Милица Мијатовић (VII/3)
  6. Хришћани, ОШ “Вук Стефановић Караџић”, Крагујевац
    1. Милена Огњановић (VI/5)
    2. Милица Радојковић (VI/5)
    3. Ксенија Радојковић (VI/5)
  7. Бели Анђео, ОШ “Милутин и Драгиња Тодоровић”, Крагујевац
    1. Алекса Ђурановић (VI/2)
    2. Лазар Миловановић (VI/5)
    3. Зорана Војиновић (VII/2)
  8. Анђео, ОШ “Милутин и Драгиња Тодоровић”, Крагујевац
    1. Милица Божовић (VIII/1)
    2. Никола Луковац (VI/3), уместо Николе Л. Његова замена ће бити Милица Попадић
    3. Анастасија Делић (VIII/1)
  9. Слово љубве, ОШ “Светозар Марковић”, Крагујевац
    1. Марко Станишић (VII/1)
    2. Драгор Драгановић (VII/1)
    3. Љубомир Матовић (VI/6)

ПЕТА КВАЛИФИКАЦИОНА ГРУПА

  1. Божић, ОШ “Драгиша Луковић Шпанац”, Крагујевац
    1. Немања Томић (VI/3)
    2. Михајло Томашевић (V/2)
    3. Александар Живановић (VI/3)
  2. Васкрс, ОШ “Драгиша Луковић Шпанац”, Крагујевац
    1. Никола Радисављевић (VI/3)
    2. Филип Ковачевић (VI/3)
    3. Марко Марковић (VI/3)
  3. Звездице, ОШ “Драгиша Луковић Шпанац”, Крагујевац
    1. Јована Аврамовић (VII/1)
    2. Тамара Пантовић (VII/1)
    3. Кристина Мојсић (VII/1)
  4. Свети Лазар Косовски, ОШ “Драгиша Луковић Шпанац”, Крагујевац
    1. Бранко Павловић (VIII/2)
    2. Кристина Аврамовић (VIII/2)
    3. Михајло Јанковић (VIII/2)
  5. Спасовдан, ОШ “Драгиша Луковић Шпанац”, Крагујевац
    1. Драгиша Булатовић (VI/3)
    2. Лука Јовановић (V/2)
    3. Андрија Пешић (VI/2)
  6. Тигрови, ОШ “Драгиша Луковић Шпанац”, Крагујевац
    1. Вељко Јосифљевић (VII/1)
    2. Дејан Васојевић (VII/1)
    3. Лука Пискулић (VII/1)
  7. Свето Писмо, ОШ “Драгиша Луковић Шпанац”, Крагујевац
    1. Јелена Русимовић (VIII/1)
    2. Данијела Вучић (VIII/1)
    3. Стефан Рашковић (V/1)

ШЕСТА КВАЛИФИКАЦИОНА ГРУПА

  1. Тесла, ОШ “Милоје Симовић”, Крагујевац
    1. Жељко Јеремић (VII/1)
    2. Немања Ашанин (VII/1)
    3. Стојан Величковић (V/1)
  2. Пупин, ОШ “Милоје Симовић”, Крагујевац
    1. Давид Дашић (VIII/2)
    2. Цветко Ашанин (VIII/2)
    3. Бранко Стевић (VIII/2)
  3. Свети Сава КГ, ОШ “Милоје Симовић”, Крагујевац
    1. Бранко Јеремић (VIII/1)
    2. Милан Ђаковић (VIII/1)
    3. Лазар Благојевић (VIII/1)
  4. Анђели Божји, ОШ “Милоје Симовић”, Крагујевац
    1. Кристина Миљковић (VIII/1)
    2. Даница Миљковић (VI/1)
    3. Урош Николић (VIII/1)

СЕДМА КВАЛИФИКАЦИОНА ГРУПА

  1. Анђелчићи, ОШ “Станислав Сремчевић”, Крагујевац
    1. Анђела Бојчић (VII/2)
    2. Мајда Коцић (VII/2)
    3. Лазар Јовановић (VII/2)
  2. Веронаучници, ОШ “Станислав Сремчевић”, Крагујевац
    1. Анђела Антић (VIII/3)
    2. Игор Гочанин (VIII/3)
    3. Емилија Ненадовић (VIII/3)
  3. Свети Ђорђе Победоносац, ОШ “Станислав Сремчевић”, Крагујевац
    1. Андреја Шебек (VIII/2)
    2. Немања Јокићевић (VIII/2)
    3. Лазар Миловић (VIII/2)
  4. Свети Теодор Тирон, ОШ “Станислав Сремчевић”, Крагујевац
    1. Александра Богдановић (VIII/5)
    2. Даша Стојиљковић (VIII/5)
    3. Игњат Ђокић (VIII/5)
  5. Свети Јоаникије Девички, ОШ “Вук Караџић”, Крагујевац
    1. Николина Радисављевић (VIII/1)
    2. Никола Радисављевић (VIII/1)
    3. Јована Пантовић (VIII/1)
  6. Свети Кнез Лазар, ОШ “Вук Караџић”, Крагујевац
    1. Жељко Анђелковић (VIII/3)
    2. Ана Јоковић (VIII/3)
    3. Милица Ђокић (VIII/3)
  7. Свети Никола, ОШ “Доситеј Обрадовић”, Крагујевац
    1. Савка Седларевић (VII/1)
    2. Вања Димитријевић (VII/2)
    3. Бојан Ђокић (VII/1)
  8. Књегиња Милица, ОШ “Доситеј Обрадовић”, Крагујевац
    1. Александра Новаковић (VIII/2)
    2. Анастасија Милошевић (VIII/1)
    3. Мина Гавриловић (VIII/2)
  9. Свети Василије, ОШ “Доситеј Обрадовић”, Крагујевац
    1. Марија Ристић (VII/1)
    2. Милутин Бишевац (VII/1)
    3. Вања Милосављевић (VII/2)
  10. Цар Душан Силни, ОШ “Доситеј Обрадовић”, Крагујевац
    1. Александар Илић (VII/2)
    2. Никола Милентијевић (VII/2)
    3. Филип Миликић (VII/2)
  11. Чувари раја, ОШ “Доситеј Обрадовић”, Крагујевац
    1. Младен Дончић (VIII/1)
    2. Мартин Михајловић (VIII/2)
    3. Борко Стојановић (VIII/2)
  12. Галилеја, ОШ “Драгиша Михаиловић”, Крагујевац
    1. Викторија Трипецки (VII/2)
    2. Катарина Јеремић (VII/2)
    3. Трифун Недељковић (VII/2)
  13. Назарет, ОШ “Драгиша Михаиловић”, Крагујевац
    1. Милица Зарић (VII/1)
    2. Ана Цвијовић (VII/1)
    3. Милица Николић (VII/1)
  14. Његош, ОШ “Драгиша Михаиловић”, Крагујевац
    1. Алекса Шаренац (VI/1)
    2. Марта Недовић (VI/1)
    3. Ана Шебек (VI/2)
 

ИНТЕРНЕТ ПРОДАВНИЦА

ИНТЕРНЕТ ПРОДАВНИЦА ЕПАРХИЈЕ ШУМАДИЈСКЕ

СПОМЕНИЦА ЕПИСКОПУ ШУМАДИЈСКОМ ЈОВАНУ

СПОМЕНИЦА ЕПИСКОПУ ШУМАДИЈСКОМ ЈОВАНУ

Календар

БЕСЕДЕ ЕП. ЈОВАНА

ИЗАБРАНИ РАДОВИ - ДР ЗОРАН КРСТИЋ

Др Зоран Крстић

Пријатељски сајтови

ЦРКВЕНА ОПШТИНА ЈАГОДИНСКА

ПРАВОСЛАВНО ЈУТРО РАДИО ЈАГОДИНА

ХРАМ УСПЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У МЛАДЕНОВЦУ

Храм Св. Јована Крститеља у Кончареву

ИНТЕРНЕТ ПРОДАВНИЦА ДУХОВНИХ КЊИГА ЕПАРХИЈЕ ШУМАДИЈСКЕ

Informativni pravoslavni website: bogosluzenja, manastiri, crkve, eparhije, parohije, ikone, foto, krstenja, linkovi, pravoslavni radio, knjiga posetilaca,