Распоред богослужења Епископа шумадијског Г. Јована – МАЈ 2015. године ПДФ Штампа Ел. пошта

Распоред богослужења Епископа шумадијског Г. Јована – МАЈ 2015. године 1. мај (петак), Црква прославља и празнује: Преподобног Јована, ученика светог Григорија Декаполита.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Свете Петке у Виноградима – Крагујевац са почетком у 7,30 часова.

2. мај (субота), Црква прославља и празнује: Преподобног Јована Ветхопешчерника.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у Младеновцу са почетком у 8 часова.

3. мај (недеља), Црква прославља и празнује: Преподобног Теодора Трихина; преподобног Јоасафа Српског; светог Николаја српског.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у Јагодини са почетком у 9 часова.

4. мај (понедељак), Црква прославља и празнује: Светог свештеномученика Јануарија.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у храму Светог Саве Српског на Аеродрому у 7,30 часова.

5. мај (уторак), Црква прославља и празнује: Светог Теодора Сикеота; светог свештеномученика Платона Бањалучког.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован служиће свету Литургију у цркви Светог великомученика Димитрија у насељу Сушица у Крагујевцу у 7,30 часова.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће бденије у манастиру Липар поред Крагујевца у 16 часова.

6. мај (среда), Црква прославља и празнује: Светог великомученика Георгија – ЂУРЂЕВДАН.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Архијерејску Литургију у храму Светог великомученика Георгија на Опленцу – Топола, поводом храмовне славе, у 9 часова.

7. мај (четвртак), Црква прославља и празнује: Светог Саву Стратилата; Светог Саву Ердељског; Светог свештеномученика Бранка.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у Великим Црљенима са почетком у 8 часова.

8. мај (петак), Црква прославља и празнује: Црква прославља и празнује: Светог апостола и јеванђелисту Марка – МАРКОВДАН.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће Литургију Светог Јована Златоустог у Вучићу поред Велике Плане поводом славе храма са почетком у 9 часова.

9. мај (субота), Црква прославља и празнује: Светог свештеномученика Василија Амасијског.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће Литургију у храму у насељу Бресница поводом храмовне славе са почетком у 9 часова.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће празнично бденије у храму Светог Саве на Аеродрому поводом храмовне славе у 17 часова.

10. мај (недеља), Црква прославља и празнује: Спаљивање моштију Светог Саве на Врачару.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће Литургију у храму у Барајеву са почетком у 9 часова.

11. мај (понедељак), Црква прославља и празнује: Светог апостола Јасона и Сосипатра.

12. мај (уторак), Црква прославља и празнује: Светог Василија Острошког Чудотворца.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован извршиће Свету тајну Јелеосвећења и служиће свету Литургију у манастиру Каленић, у 9 часова.

13. мај (среда), Црква прославља и празнује: Светог апостола Јакова Заведејева.

14. мај (четвртак), Црква прославља и празнује: Светог пророка Јеремију.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован учествоваће у заседању Светог Архијерејског Сабора у Београду.

15. мај (петак), Црква прославља и празнује: Светог Атанасија Великог; светог Михаила.

16. мај (субота), Црква прославља и празнује: Свете мученике Тимотеја и Мавра.

17. мај (недеља), Црква прославља и празнује: Свету мученицу Пелагију Тарсијску.

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у Рабеновцу са почетком у 9 часова.

18. мај (понедељак), Црква прославља и празнује: Свету великомученицу Ирину.

19. мај (уторак), Црква прославља и празнује: Свети Јов Многострадални; пренос моштију Светог Саве Српског.

20. мај (среда), Црква прославља и празнује: Спомен појаве Часног Крста у Јерусалиму.

21. мај (четвртак), Црква прославља и празнује: Светог апостола и јеванђелисту Јована Богослова (СПАСОВДАН).

22. мај (петак), Црква прославља и празнује: Пренос моштију светог оца Николаја.

23. мај (субота), Црква прославља и празнује: Светог апостола Симона Зилота и преподобну Исидору.

24. мај (недеља), Црква прославља и празнује: Светог Ћирила и Методија; светог Никодима Српског.

25. мај (понедељак), Црква прославља и празнује: Светог Епифанија; светог Германа Цариградског.

26. мај (уторак), Црква прославља и празнује: Свету мученицу Гликерију.

27. мај (среда), Црква прославља и празнује: Светог мученика Исидора и мученика Максима.

28. мај (четвртак), Црква прославља и празнује: Светог Пахомија Великог; светог Ахилија.

29. мај (петак), Црква прославља и празнује: Преподобног Теодора; свештеномученика Теодора Вршачког; мученика Вукашина.

30. мај (субота), Црква прославља и празнује: Светог апостола Андроника и свету Јунију.

31. мај (недеља), Црква прославља и празнује: Светог Теодота Анкирског - ПЕДЕСЕТНИЦА

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служиће свету Литургију у Саборном храму у Крагујевцу са почетком у 8 часова.

О даљем распореду богослужења Епископа шумадијског Господина Јована ускоро обавештење на нашем сајту.