ВЕСТИ 14. 07. 2016. - РАДИО ЗЛАТОУСТИ ПДФ Штампа Ел. пошта

Заједница „Земља живих“ у Брајковцу, у Српској православној епархији шумадијској, која се бави ресоцијализацијом особа оболелих од болести зависности, обележава сутра, 15. јула, своју храмовну славу Полагање ризе Пресвете Богородице. Тим поводом биће одржана света архијерејска литургија којој ће началствовати Његово преосвештенство епископ шумадијски г. Јован. Литургија почиње у 9 сати, а дочек владике Јована је у 8, 30. Након свете литургије за домаћине као и госте, међу којима ће бити архимандрит Исихије, игуман манастира Ковиља, свештеник Бранко Ћурчин, духовник заједнице „Земља живих“, као и др Милета Радојевић директор Управе за сарадњу са црквама и верским заједницама у Влади Србије, биће организована трпеза љубави.

Иначе заједница „Земља живих“ у Српској православној епархији шумадијској, у Архијерејском намесништву колубарско-посавском, постоји осам година и за то време више младих људи се излечило од болести зависности и вратило нормалном животу.

Извор: Радио Златоусти