НАЈАВА - Слава деспота Стефана у манастиру Павловац - РАДИО ЗЛАТОУСТИ ПДФ Штампа Ел. пошта

Манастир Павловац на Космају, чији је ктитор деспот Стефан Лазаревић, прославиће у понедељак, 1. августа празник Светог Стефана Деспота српксог и Пребодобне Евгеније (Лазаревић), светом литургијом којом ће началствовати архијерејски намесник младеновачки, протојереј Жељко Ивковић уз саслужење свештенства Епархије шумадијске. Сматра се да је баш у манастиру Павловац деспот Стефан Лазаревић написао чувена "Дубровачка писма" у којима  пише Дубровчанима и указује им на а нове околности које су настале у српским земљама после Косовске битке.

Света литургија почиње у 9 сати.

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ

ПОЧИЊЕ ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ