Изложба у Тополи - РАДИО ЗЛАТОУСТИ ПДФ Штампа Ел. пошта

Задужбина краља Петра I Карађорђевића организује вечерас у Карађорђевом конаку у Тополи изложбу под називом "Настајање", која говори о обликовању унутрашњости Цркве Светог Георгија на Опленцу.

На изложби ће по први пут бити представљен живот и дело архитекте Николаја Краснова, који је урадио мозаички ентеријер Цркве Светог Георгија, као и многе значајне грађевине широм бивше Југославије, попут Његошеве капеле на Ловћену, Банске палате на Цетињу, куће политичара Алексе Савића на Хисару код Прокупља. Његово последње дело је спомен костурница на острву Виду у Грчкој. У Београду је обновио цркву Ружицу, Стари двор на Дедињу, зграду Архиве Србије и многе друге.

Отварање је у 18 сати, а изложбу ће отворити Драгомир Ацовић, председник Крунског савета.