ПАТРИЈАРХ И АРХИЈЕРЕЈИ СТИГЛИ У ПЕЋКУ ПАТРИЈАРШИЈУ ПДФ Штампа Ел. пошта

ПАТРИЈАРХ И АРХИЈЕРЕЈИ СТИГЛИ У ПЕЋКУ ПАТРИЈАРШИЈУЊегова Светост Патријарх српски г. Иринеј и Преосвећена господа Архијереји, чланови Светог Архијерејског Сабора наше отачаствене Цркве, стигли су 13. маја 2017. године у Пећку Патријаршију.

Његову Светост и архијереје Српске Цркве дочекало је свештенство и монаштво Епархије рашко-призренске предвођено епископом Теодосијем. Радост сабрања донео је свети чин монашења искушенице Јелене која је прибројана монашкој обитељи Пећке Патријаршије. Она је понела име по Светом Мардарију Либертивилском, првом српском епископу у Америци. Уследила је седница Светог Архијерејског Синода.

Његова Светост ће 14. маја 2017. године началствовати светом архијерејском Литургијом са чином призива Светог Духа у храму Светих Апостола у Великој лаври Пећкој Патријаршији, чиме ће започети овогодишње редовно заседање Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве. Радни део Светог Архијерејског Сабора започеће 15. маја 2017. године у Патријаршијском двору у Београду.

Извор: Званични сајт СПЦ