ЛИТУРГИЈУ У ХРАМУ СВ. ДИМИТРИЈА У СУШИЦИ ПДФ Штампа Ел. пошта

ЛИТУРГИЈУ У ХРАМУ СВ. ДИМИТРИЈА У СУШИЦИУ уторак 30. маја 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Св. Димитрија у Сушици.

Епископу су саслуживали свештеници: протојереј-ставрофор Милан Беговић, протонамесник Небојша Ракић, протонамесник Александар Јовановић и ђакон Милутин Гашевић.

Након прочитаног Јеванђеља, у духовној поуци Епископ нам говори да наш живот на земљи има узвишен циљ и неисказану вредност, те не смемо да проводимо време узалуд, већ да чинимо људима свако добро и помоћ. Епикоп наглашава да добро дело треба чинити увек као одраз наше љубави према људима. Епископ нас позива да непрестано упућујемо молитве милостивом Богу, да нас усмерава у нашем животу да из љубави чинимо свако добро брату коме је у датом тренутку потребна наша помоћ.

Епископ нас на крају саветује да будемо увек спремни да чинимо добро, да мирно и радосно живимо како би од Бога добили вечну награду у Царству Небеском.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

Ђакон Милутин Гашевић