СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТОГ ДИМИТРИЈА У СУШИЦИ ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТОГ ДИМИТРИЈА У СУШИЦИУ уторак 13. јуна 2017. год. Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Св. Димитрија у Сушици. Епископу су саслуживали свештеници: протонамесник Небојша Ракић, јереј Александар Сенић и ђакон Милутин Гашевић.

Након прочитаног Јеванђеља, у духовној поуци Епископ нам говори да Бога славимо непрестано срцу и да својим делима сведочимо љубав како би се удостојили благодати Божје. Епикоп наглашава да добро дело треба чинити увек као одраз наше љубави према људима и на тај начин неуморно и са радошћу у срцу творимо вољу Божју. Епископ нас саветује да непрестано чинимо добро, без ограничења, како би искрено смели рећи Господе, Господе.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

Епископ нас на крају позива да веру ојачамо делима како би се одбранили од свакога зла које нам прети и које хоће да нас одвоји од јеванђелског живота који води у живот вечни.

Ђакон Милутин Гашевић

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ