ЛИТУРГИЈA У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ У КРАГУЈЕВАЧКОМ НАСЕЉУ ВИНОГРАДИ ПДФ Штампа Ел. пошта

ЛИТУРГИЈA У ХРАМУ СВЕТЕ ПЕТКЕ У КРАГУЈЕВАЧКОМ НАСЕЉУ ВИНОГРАДИУ петак 30. јуна 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ Шумадијски Господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у Храму Свете Петке у крагујевачком насељу Виногради. Епископу су саслуживали протојереј Драган Брашанац и ђакон Милутин Гашевић.

Епископ нам у духовној поуци након прочитаног јеванђеља говори да свагда треба трпети што год нас снађе, Бога ради са благодарношћу. Наш живот, један минут у поређењу са вечношћу, и зато „страдања садашњег времена нису ништа према слави која ће нам се јавити” (Римљ. 8, 18). Зато, волимо смирење и угледаћемо славу Божију. Јер, где се точи смирење, тамо се и слава Божија точи.

Епископ нас на крају позива да се усрдно и непрестано молимо Богу да нам на време отвори наша врата покајања у нашем срцу и души, да видимо своје грехе, како би се заштитили од зла.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

Ђакон Милутин Гашевић