ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТОГ ЛАЗАРА КОСОВСКОГ У КРАГУЈЕВАЧКОМ НАСЕЉУ БЕЛОШЕВАЦ – 19. ЈУЛИ 2017. ГОДИНЕ ПДФ Штампа Ел. пошта

ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТОГ ЛАЗАРА КОСОВСКОГ У КРАГУЈЕВАЧКОМ НАСЕЉУ БЕЛОШЕВАЦ – 19. ЈУЛИ 2017. ГОДИНЕУ среду 19. jула 2017. године, када наша Света Црква прославља Преподобног Сисоја Великог, Његово Преосвештенство епископ шумадијски господин Јован служио је Свету архијерејску Литургију у храму Светог великомученика цара Лазара у Белошевцу. Преосвећеном владици су саслуживали, протојереј-ставрофор Љубомир Радић протонамесник Саша Огњановић и ђакон Немања Стојковић.

Након прочитаног јеванђеља епископ се обратио окупљеним верницима између осталог рекавши да је Спаситељева личност је веома била привлачна за људе, зато што су у Њему осетили нешто више од човека, осетиле су и осећају боголике душе људске Њега као човека али и као Бога. И зато су они видели у Њему нешто што их стално привлачи а то ји личност Христова светлост Христова, истина Христова привлачи људе и зато они хрле Њему са свим својим болестима, са свим својим недаћама, са свим својим мукама јер они у Њему познају тог чудесног Исцелитеља. Као и она крвоточива жена која се само дотакла хаљине Христове и оздравила је. А шта је то што је њој помогло, што је њу водило? То је Вера! А ономе ко има вере све је могуће.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

Ђакон Немања Стојковић