САБОР СВЕТОГ АРХАНГЕЛА ГАВРИЛА ПРОСЛАВЉЕН У МАНАСТИРУ ВОЉАВЧИ ПДФ Штампа Ел. пошта

САБОР СВЕТОГ АРХАНГЕЛА ГАВРИЛА ПРОСЛАВЉЕН У МАНАСТИРУ ВОЉАВЧИУ среду, 26. јула 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је свету Архијерејску Литургију у манастиру Вољавчи и прославио славу манастира заједно са сестринством и верним народом. Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник опленачки протојереј – ставрофор Миладин Михаиловић, пензионисани протојереј – ставрофор Живота Марковић, протојереј Милан Савић, јеромонах Мардарије, протонамесник Слободан Радивојевић, протођакон Иван Гашић и ђакон Урош Костић.

Након прочитаног зачала из Светог Јеванђеља, Владика Јован поучио је сабрани народ беседом о правој вери. Нагласивши синовску оданост коју поседује Свети архангел Гаврило, Владика нас позива да своју слободу усмеравамо онако како Бог то од нас очекује. Све у животу човековом је ствар избора, тј. опредељења. Тамо где је вера тамо су и добра дела која човек чини и којима се и сам Бог неретко диви, док тамо где нема вере и где су мржња, злоба и пакост тамо су злодела којих се често и ђаво стиди. Служећи свету Литургију, на којој нам саслужују и анђели и светитељи и сам Бог, ми испуњавамо циљ због којег смо створени. На крају своје беседе Владика Јован је, честитавши славу настојатељици манастира монахињи Евгенији и свим свечарима, пожелео да се умножи број монахиња у овој светој обитељи.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

Након свете Литургије уследио је опход око храма и чин резања славског колача после чега је приређена трпеза љубави од стране монахиња и верника рудничког краја.

ђакон Урош Костић