БДЕНИЈЕ ПОВОДОМ ЦРКВЕНЕ СЛАВЕ У МАЛИМ ПЧЕЛИЦАМА ПДФ Штампа Ел. пошта

БДЕНИЈЕ ПОВОДОМ ЦРКВЕНЕ СЛАВЕ У МАЛИМ ПЧЕЛИЦАМАДана 24/11. јула 2017. године, а уочи дана када Црква прославља успомену на Икону Пресвете Богородице Тројеручице, цркви у Малим Пчелицама, која је и посвећена управо Мајци Божијој и овом дану, стигао је велики благослов.

Наиме, Господин Љубиша Стевановић из Крагујевца приложио је малопчеличком храму предивну икону Богородице Тројеручице, коју је начинило више аутора из Србије. Икона је у цркву унета пред Бденије, које је у поменутој светињи у 17 часова служио Епископ шумадијски Господин Јован.

Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор мр Рајко Стефановић, протојереј-ставрофор Радован Чанчаревић, јереј Александар Мирковић и старешина храма протојереј-ставрофор Зоран Митровић.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

На крају Бденија епископ се обратио присутнима дивном беседом.

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ

ПОЧИЊЕ ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ