СВЕТА ЛИТУРГИЈА ПОВОДОМ ЦРКВЕНЕ СЛАВЕ У МАЛИМ ПЧЕЛИЦАМА ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТА ЛИТУРГИЈА ПОВОДОМ ЦРКВЕНЕ СЛАВЕ У МАЛИМ ПЧЕЛИЦАМАУ уторак, 25/12. јула 2017. године, Епископ шумадијски Господин Јован служио је у цркви у Малим Пчелицама Свету Архијерејску Литургију, којој је претходило освећење иконе Богородице Тројеручице, која је претходног дана донета у овај храм.

Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор др Зоран Крстић, протојереј-ставрофор Радован Чанчаревић, протојереј-ставрофор мр Рајко Стефановић и јереј Ненад Милојевић.

Након одслужене Литургије и опхода око цркве, владика Јован је пресекао славски колач са овогодишњим колачарем Господином Гораном Парезановићем, а одмах затим је одликовао орденом Вожда Карађорђа Господина Љубишу Стевановића који је приложио икону Богородице Тројеручице овом храму. Након ових духовних радости, сви су били угошћени и послужени у порти цркве.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ