ДОСТА ТИ ЈЕ МОЈА БЛАГОДАТ! (2. КОР. 12,9) ПДФ Штампа Ел. пошта

ДОСТА ТИ ЈЕ МОЈА БЛАГОДАТ! (2. КОР. 12,9)У петак, 28. јула 2017. године, Епископ шумадијски Г. Јован служио је Свету Литургију у храму Свете Петке у крагујевачком насељу Виногради.

Епископу су саслуживали протојереј Драган Брашанац и протођакон Иван Гашић.

Након прочитаног Јеванђеља, у свом духовном обраћању Епископ нам је, узевши пример Апостола Павла указао на то, колики је значај Божије благодати за сваког човека. Божија Благодат је заправо Царство Божије у нама, она човека носи, чини човека снажним и причасним за Божије присуство у њему. Она нас спашава. Она чини човека способним да рађа добре плодове. Благодат надопуњује све наше слабости али и одступа због зла које чинимо или наших лоших дела. Захваљујући Божијој благодати, ми добијамо утеху што још овде на земљи можемо, кроз наш живот у Цркви, да доживимо Бога и будемо у заједници са Њим, све док нам се на крају света покаже у својој пуноћи и слави.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована