СЛАВА ХРАМА У ГАРАШИМА КОД АРАНЂЕЛОВЦА ПДФ Штампа Ел. пошта

СЛАВА ХРАМА У ГАРАШИМА КОД АРАНЂЕЛОВЦАДана 2. августа, када наша Света Црква прославља успомену на Светог пророка Илију, у селу Гараши код Аранђеловца је прослављена слава храма. У храму је одслужена Света Литургија, а потом је након свечаног опхода око цркве исечен славски колач.

Свету Литургију су служили протојереји-ставрофори Ранко Ђураш, протонамесник Стефан Франовић, јереј Дејан Тодоровић и ђакон Немања Искић. Пригодну беседу на овај дан одржао је протојерје-ставрофор Ранко Ђураш који је присутне вернике поучио о житију и делима Светог пророка Илије. Славари су у порти храма уприличили Трпезу Љубави.

ђакон Немања Искић

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ