ОДГОВОР НА СВА ЖИВОТНА ПИТАЊА МОЖЕМО НАЋИ САМО У СВЕТОМ ЈЕВАНЂЕЉУ ПДФ Штампа Ел. пошта

ОДГОВОР НА СВА ЖИВОТНА ПИТАЊА МОЖЕМО НАЋИ САМО У СВЕТОМ ЈЕВАНЂЕЉУУ саборном храму у Крагујевцу, 6. августа 2017. године, на дан када Православна црква прославља свету великомученицу Христину, преподобног Поликарпа Печерског, свете мученике Пребиловачке и Доњохерцеговачке, служио је Свету Архијерејску Литургију Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован уз саслужење братства Саборног храма.

Литургијско сабрање верних око свога Епископа, одражава нашу саборност, али у исто време пројављује и јединство Цркве, и тежњу да будемо једно, сједињени Духом Светим у Тело Христово. Маловерни, зашто посумња?, речи су које је Исус Христос упутио апостолу Петру, које нас уче да без јаке и чврсте вере ништа не можемо учинити у овом животу. Господ је увек са нама, и када тонемо, и када нам се чини да је све изгубљено! Оно што нас спутава на путу нашег спасења, да чујемо глас Господњи који нас непрестано позива и непрестано  зове, јесте наша себичност, стање у којем се ослањамо на људско знање и људске моћи, а не на Бога, у чијим смо рукама. Владика је напоменуо, да одговор на сва животна питања, која нас тиште и муче, можемо наћи  у Светом Јеванђељу. Све дарове које нам је Господ дао морамо употребити на усавршавање Цркве, по речима апостола Павла, између осталог рекао је Владика Јован у својој беседи.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

протонамесник Срећко Зечевић