ПРЕОБРАЖЕЊЕ У ШУМАРИЦАМА ПДФ Штампа Ел. пошта

ПРЕОБРАЖЕЊЕ У ШУМАРИЦАМАБлагодарећи Господу и ове године парохијани шумаричке парохије и сви људи добре воље сабрали су се под сводове храма Светог Великомученика Георгија у Шумарицама да молитвено прославе овај велики празник.

У поподневним часовима служена је молитва, а у наставку молитве освећење и благосиљање грожђа. Након молитвене радости надлежни свештеник обратио се верном народу речима поуке о данашњем празнику истичући потребу личног преображаја у Господу и непрестане потребе сабрања у светом храму око заједничке чаше из које црпимо непрестано спасење.

Сви присутни приступили су целивању иконе и примању благословених плодова грожђа, а после тога послужењу које је припремљено у порти храма.

парох шумарички протонамесник Срђан П. Тешић

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ