МОЛЕБАН СА ПРИЗИВОМ СВЕТОГ ДУХА НА ПОЧЕТКУ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ У МЛАДЕНОВЦУ ПДФ Штампа Ел. пошта

МОЛЕБАН СА ПРИЗИВОМ СВЕТОГ ДУХА НА ПОЧЕТКУ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ У МЛАДЕНОВЦУДана 8. септембра 2017. године, када наша Црква прославља и празнује Свете мученике Адријана и Наталију, одржан је молебан са призивом Светог Духа за младеновачке ученике. Ученици младеновачких школа дошли су у храм Успења Пресвете Богородице да би се помолили свом Творцу и измолили од њега успешан ток и окончање ове школске године.

Молебан је служио јереј Марко Јефтић. Ученици су са великим успехом одговарали на јектеније и активно учествовали у молебану. Отац Марко је присутне подсетио да је смисао призива Светог Духа на децу и њихове наставнике у томе да се деца образују у мери раста висине Христове, да је важно да школе гаје и призивају такав Дух, како би наши ђаци узрасли у велике људе, праве, истинске, Божије људе. „Тиме је велика одговорност наставника, родитеља, Цркве Божије и свештеника, наравно, да децу усмеравамо на тај пут. Дошли смо да се заједно помолимо за успешну школску годину и нека би Свети Дух осенио свештенике, родитеље и учитеље да препознамо одговорност коју имамо пред децом“, истакао је презвитер Марко Јефтић на крају своје беседе.