СЕДМА СМОТРА ЦРКВЕНОГ БЕСЕДНИШТВА У ПОПОВИЋУ ПДФ Штампа Ел. пошта

СЕДМА СМОТРА ЦРКВЕНОГ БЕСЕДНИШТВА У ПОПОВИЋУБлагословом Његовог Преосвештенства Епископа шумадијског Господина Јована, под покровитељством Управе за сарадњу са црквама и верским заједницама Министарства правде Владе Републике Србије, Градске општине Сопот и Центра за културу Сопот, у суботу 30. септембра 2017. године у порти цркве Светог великомученика Георгија у Поповићу одржана је седма по реду „Смотра црквеног беседништва“.

Тема овогодишњег Беседништва је била „Велики и Часни пост“. Ове године богонадахнутим речима су нам се обратили: свештеник Марко Јефтић – Епархија шумадијска, свештеник Глигорије Марковић – Архиепископија београдско-карловачка, свештеник Војислав Дољанчевић – Архиепископија београдско-карловачка, свештеник Игор Карановић – Епархија банатска, ђакон Ненад Илић– Архиепископија београдско-карловачка, вероучитељ Горан Аврамовић – Епархија Шумадијска, вероучитељ Велибор Мартиновић – Епархија захумско-херцеговачка и професор Богословије у Београду Господин Горан Раденковић.

За музички део програма су били задужени ученици верске наставе СМШ „ др Милоје Милојевић“ из Крагујевца. Како љубавна реч тако и музика ове деце, под водством изврсног вероучитеља Господина Предрага Обровића, никога не оставља равнодушним.

Простор црквеног дворишта у Поповићу се за ову прилику додатно обогати изложбом икона коју уступа Висока школа – Академија СПЦ за уметност и консервацију.

Организаторе овог дијалошко-духовног надметања је ове године обрадовала посета великог броја миле браће и сестара, а посебно посета врлих професора протојереја-ставрофора др Радомира Поповића и протођакона др Радомира Ракића.

И ове године је поповићка црква дала мали допринос беседништву. Осим овога надамо се да је дат допринос и хришћанској заједници, јер је тема била Велики пост, а он нас гони на дела љубави. Још подсећамо да је у основи речи комуникација реч communitas што значи заједница.

Дакле, Седмом смотром црквеног беседништва смо понеговали љубавни и творачки дијалог, попут онога којим је Бог све створио.

протонамесник Марко Стевановић