СВЕТА ЛИТУРГИЈА У БЕЛОШЕВЦУ ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТА ЛИТУРГИЈА У БЕЛОШЕВЦУУ среду 11. октобра 2017. године, када наша Света Православна Црква прославља преподобног Харитона Исповедника, Његово Преосвештенство епископ шумадијски господин Јован служио је Свету архијерејску Литургију у храму Светог цара Лазара у Белошевцу уз саслужење протојереја-ставрофора Милована Антонијевића, протојереја-ставрофора Љубомира Радића протонамесника Саше Огњановића и ђакона Немање Стојковића.

Епископ се након прочитаног Светог Јеванђеља обратио верном народу и деци из ОШ “Вук Стефановић Караџић”, која су присуствовала и узела учешћа у Светој Литургији са својом вероучитељицом Иреном. Владика је између осталог рекао да је Светлост наш Господ Исус Христос, јер и Он сам каже “Ја сам светлост и пут истина и живот”, и ко ходи по тој светлости неће видети никада таму. Све оно што је обасјанао светлошћу Христовом ту нема места тами, јер светлост Христова просвећује свакога човека који долази на свет. И ко за Господом Исусом Христом иде он никада неће бити у тами, његово цело биће биће обасјано светлошћу Христовом.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

Ђакон Немања Стојковић