ПОСЕТА АНТИОХИЈСКИХ МИТРОПОЛИТА АРАНЂЕЛОВЦУ, ТОПОЛИ И БОГОСЛОВИЈИ ПДФ Штампа Ел. пошта

ПОСЕТА АНТИОХИЈСКИХ МИТРОПОЛИТА АРАНЂЕЛОВЦУ, ТОПОЛИ И БОГОСЛОВИЈИУ петак, 13. oктобра храм Светих апостола Петра и Павла у Аранђеловцу су посетили Епископ шумадијски Господин Јован са својим гостима Митрополитима из Антиохије. Високопреосвећена Господа Митрополити акадијски Василије (Мансура), хурански Сава (Испера) и немачки и средњо-европски Исак (Бараката) у пратњи високопреподобног архимандрита Прокопија из Антиохијске Православне Цркве су посетили наш Свети храм, а потом и били наши драги гости.

Након посете храму и краћег упознавања са историјатом храма, од његове изградње, преко фрескописа до данас су обишли просторије парохијског дома, а потом и били наши гости и упознали нас са не тако завидном ситуацијом Православних хришћана на Блиском Истоку. По њиховим речима велики број верника је нажалост остао без својих домова, али ипак нису поклекли у својој вери и остали су верни својој Православној Цркви која им је и увек ће бити велика подршка у овим тешким тренуцима. Након обиласка храма у Аранђеловцу, делегација предвођена домаћином Његовим Преосвештенством Епископом шумадијским Г.Г. Јованом посетила је храм у Тополи и Богословију “Светог Јована Златоуста” у Крагујевцу.

ђакон Немања Искић

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ