ПОКЛОНИЧКО ПУТОВАЊЕ ВЕРНИКА НЕМЕНИКУЋА ПДФ Штампа Ел. пошта

ПОКЛОНИЧКО ПУТОВАЊЕ ВЕРНИКА НЕМЕНИКУЋАНа празник Покрова Пресвете Богородице, 14. октобра 2017. године, благословом Његовог Преосвештенства Епископа шумадијског Господина Јована, а у организацији поклоничке агенције Епархије шумадијске, верници неменикућске парохије походили су светиње шумадијске и жичке Епархије.

Прва светиња коју су посетили био је манастир Липар, где су учествовали на Светој Литургији коју је служио свештеник Јадран Димовски уз саслужење пароха неменикућског - протонамесника Горана Лукића.

Након Свете Литургије, верници су приступили Трпези љубави коју је припремило трудољубиво сестринство ове светиње.

После манастира Липар, верници су посетили манастир Каленић где их је љубазно дочекала игуманија мати Нектарија.

У продужетку путовања, верници Неменикућа походили су манастире Љубостињу, Жичу и Студеницу - где су присуствовали Вечерњем богослужењу.

Протонамесник Горан Лукић

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ