ЛИТУРГИЈСКО САБРАЊЕ У СЕЛУ РОГОЈЕВАЦ ПДФ Штампа Ел. пошта

ЛИТУРГИЈСКО САБРАЊЕ У СЕЛУ РОГОЈЕВАЦУ недељу 15. октобра 2017. године, када наша Света Црква прославља Светог свештеномученика Кипријана и преподобног Андреја, служена је Света Литургија у селу Рогојевцу недалеко од Крагујевца. Литургију је служио протојереј Драган Васиљевић.

У селу Рогојевцу постоји четвороразредна школа коју похађају деца из Рогојевца и два околна села. Сва деца похађају часове верске наставе. Као израз сарадње између вероучитеља и парохијског свештеника јесте и овај литургијски догађај који су деца увеличала својим присуством. Деца су на Литургији читала молитве, одговарала и причестила се. Само причешће Светим Даровима јесте један од главних циљева активног учествовања на Литургији.

Пуна Црква јесте радост пре свега драгом Богу, а онда и родитељима и свим ближњима. Због тога ће овакви сусрети, надамо се, бити много чешћи у наредном периоду.

вероучитељ Горан Јовановић

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ