ВЛАДИКА ЈОВАН СЛУЖИО У ХРАМУ СВЕТЕ ТРОЈИЦЕ У КОРИЋАНИМА ПДФ Штампа Ел. пошта

ВЛАДИКА ЈОВАН СЛУЖИО У ХРАМУ СВЕТЕ ТРОЈИЦЕ У КОРИЋАНИМАУ храму Свете Тројице у Корићанима, у недељу 22. октобра 2017. године, када наша Црква прославља и празнује светог апостола Јакова и светог Стефана деспота српског, Његово Преосвештенство, Епископ шумадијски Господин Јован, служио је Свету Архијерејску Литургију.

Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереј-ставрофор Милан Борота, протојереј-ставрофор Радован Чанчаревић, протојереј-ставрофор Саво Арсенијевић, јереј Ненад Милојевић, протођакон Иван Гашић и ђакон Милош Павић.

Својим појањем Литургију су увеличали богослови Богословије “Светог Јована Златоуста” из Крагујевца и хор Саборног храма.

Након прочитаног Јеванђеља Владика Јован се богонадахнутом беседом обратио присутном народу тумачећи Јеванђеље.

Литургијско сабрање је крунисано причешћем великог броја верника.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

На крају Литургије Владика Јован је са свештенством одржао парастос блаженопочившем Владици Валеријану, првом Епископу шумадијском.

По завршетку Свете Литургије уприличена је трпеза љубави у организацији Црквене општине Корићани и њених свештеника, протојереја Милорада Тимотијевића и јереја Дејана Марјановића.

јереј Дејан Марјановић