СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У БЕЛОШЕВЦУ ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У БЕЛОШЕВЦУУ среду 25. октобра 2017. године, када наша Света Православна Црква прославља свете мученике Тараха, Прова и Андроника, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог цара Лазара у Белошевцу уз саслужење протојереја-ставрофора Милована Антонијевића, протојереја-ставрофора Љубомира Радића, протонамесника Саше Огњановића и ђакона Немање Стојковића.

Тумачећи и поучавајући поверени му народ, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски, истакао је да нас Господ својим божанским поукама упућује на труд и напредак у сваком погледу. Човек мора непрестано да тежи напретку тј. да ради на свом спасењу. Труд се, пре свега, огледа у послушању. Послушањем извршавамо и испуњавамо заповести Божије, те тиме сигурно корачамо путем спасења. Спасење је искључиво наша одговорност, односно сами смо одговорни за наше спасење. Епископ је тумачећи јеванђеље, нарочито нагласио да је спасење могуће једино у заједници, и то не било каквој, већ заједници Цркве Божије.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

ђакон Немања Стојковић