СВЕТА ТАЈНА ЈЕЛЕОСВЕЋЕЊА У ХРАМУ СВЕТИХ АПОСТОЛА ПЕТРА И ПАВЛА У АРАНЂЕЛОВЦУ ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТА ТАЈНА ЈЕЛЕОСВЕЋЕЊА У ХРАМУ СВЕТИХ АПОСТОЛА ПЕТРА И ПАВЛА У АРАНЂЕЛОВЦУДана 27. октобра 2017. године, када наша Света Црква прославља спомен на преподобну мати Параскеву, у поподневним часовима, у храму Светих апостола Петра и Павла се већ традиционално дуги низ година врши Света Тајна Јелеосвећења.

Свету Тајну су вршили протојереји-стварофори Мићо Ћирковић, Драгомир Кеџић и Ранко Ђураш, протојереји Љубиша Ђураш и Милован Ранковић, протонамесници Слободан Раковић и Александар Миловановић, јереји Милош Митровић и Милош Мијатовић и ђакон Немања Искић.

Након чина Свете Тајне, беседу о значају и исцелитељском карактеру ове Свете Тајне одржао је јереј Милош Митровић, који нас је подсетио и поучио негативном утицају греха на нас и на наше физичко и психичко здравље. Усрдним мољењем након чина Свете Тајне Јелеосвећења и читања молитве над болесним верницима, верници су прво присупили целивању дела моштију преподобне мати Параскеве - Петке па су потом пришли да се помажу освећеним уљем. Колона верног народа је у молитвеној атмосфери приступала помазивању и узимању освећеног уља и брашна које ће касније користити у припремању хране за себе или за своје болесне сроднике. Светој Тајни Јелеосвећења је присуствовао велики број верника из Аранђеловца, али и из околних места.

ђакон Немања Искић

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ