ОСВЕЋЕЊЕ ТЕМЕЉА НОВОГ ПАРОХИЈСКОГ ДОМА У ЂУРИСЕЛУ ПДФ Штампа Ел. пошта

ОСВЕЋЕЊЕ ТЕМЕЉА НОВОГ ПАРОХИЈСКОГ ДОМА У ЂУРИСЕЛУДана 26. октобра 2017. године, када наша Света Црква молитвено прославља светог мученика Карпа и свету новомученицу Злату Меглинску, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован освештао је темеље за нови парохијски дом при храму Вазнесења Господњег у Ђуриселу.

Пред многобројним верницима Епископ је истакао значај будућег новог дома рекавши између осталог да ћемо ту сада моћи да поделимо све своје бриге и радости уз чашу воде након богослужења и да уједно стичемо још веће знање п својој вери. Приликом освештавања положена је повеља у темеље коју је потписао Епископ заједно са свештеницима и ктитором господином Радомиром Јовановићем из Ђурисела.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована

Милан Живановић, протојереј