ТРПЉЕЊЕМ СВОЈИМ СПАСАВАЈТЕ ДУШЕ СВОЈЕ ПДФ Штампа Ел. пошта

ТРПЉЕЊЕМ СВОЈИМ СПАСАВАЈТЕ ДУШЕ СВОЈЕУ попразнству Ваведења и на дан када Православна Црква слави  Свету Великомученицу Екатерину, 7. децембра, Епископ Шумадијски Господин Јован служио је Свету Литургију у манастиру Липар. Епископу су саслуживали протојереј Јадран Димовски, јереј Новак Илић, ђакон Иван Гашић  и чтец Марко Нешић.

У беседи  по прочитаном јеванђељу, Владика је говорио о трпљењу и страдању, наглашавајући да Господ неће доћи док се и добро и зло не испуни, као и да човек који не може да  влада својим срцем, неће моћи владати ни својим језиком.

Након Свете Литургије, на радост свих људи који су били присутни, у току послужења, Епископ је стрпљиво одговарао на питања поучавајући нас o животу по Јеванђељу.

Беседа Епископа шумадијског Г. Јована