СВЕТА ЛИТУРГИЈА У МАНАСТИРУ ВОЉАВЧА СА УЧЕНИЦИМА ВЕРСКЕ НАСТАВЕ ИЗ СТРАГАРА ПДФ Штампа Ел. пошта

СВЕТА ЛИТУРГИЈА У МАНАСТИРУ ВОЉАВЧА СА УЧЕНИЦИМА ВЕРСКЕ НАСТАВЕ ИЗ СТРАГАРАУ недељу, 10. децембра 2017. године, када наша Света Црква прославља и празнује Светог мученика Јакова Персијанца, служена је Света Литургија у храму Светог архангела Гаврила у манастиру Вољавча.

Литургијско сабрање увеличало је присуство ђака основне школе „Јулијана Ћатић“ који су својим појањем улепшали молитвено сабрање и по први пут се причестили у току овог поста. У сарадњи са својом вероучитељицом Зорицом Марковић ђаци су организовали такмичење у припреми посних колача.

Ово је уједно био и повод за трпезу љубави која је уприличена залагањем ђака и настојатељице манастира монахиње Евгеније.

Манастир Вољавча