ДУХОВНО ВЕЧЕ У БРЕСНИЦИ ПДФ Штампа Ел. пошта

ДУХОВНО ВЕЧЕ У БРЕСНИЦИБратство цркве Свети Јоаникије Девички у Бресници, по благослову Епископа шумадијског Господина Јована, организовало је извођење монодраме „Човек или камен“ уочи празника Светог Јоаникија Девичког.

На овај начин обележено је и сто година од завршетка Првог светског рата, подсећајући наше вернике на подвиг, страдање и жртве наших предака како би нам сачували веру и отаџбину. У препуној парохијској сали глумац крагујевачког позоришта Милош Крстовић, уз музичку пратњу професора Дејана Чекановића, верно је дочарао српску одисеју Великог рата, показујући величину српског војника и човека.

Саша Антонијевић, протонамесник

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ