ЈАВНО ЛОМЉЕЊЕ ЧЕСНИЦЕ НА БОЖИЋ ИСПРЕД КРСТА ПДФ Штампа Ел. пошта

ЈАВНО ЛОМЉЕЊЕ ЧЕСНИЦЕ НА БОЖИЋ ИСПРЕД КРСТАЗлатара "Витошевић", хотел "Крагујевац" и пекара "Јевтић", са благословом Његовог преосвештенства епископа шумадијског г. Јована организују ове године по први пут у Крагујевцу јавно ломљење чеснице испред Крста, на Божић 7. јануара тачно у подне.

У чесници ће се овим приликом наћи златник и златно срце, поред дрена, кукуруза, босиљка, дарови златаре "Витошевић". Организатори се надају да ће ово постати традиција у Крагујевцу, баш као што таква традиција постоји у Београду већ 26. година и позивају све суграђане да се сутра у подне окупе код Крста и учествују у овом божићњем обичају који пре свега доноси доста радости деци. Хотел "Крагујевац" за ову прилику обезбедиће и кувано вино, као и врућу ракију, док ће пекара "Јевтић" умесити чесницу која ће бити пречника од 1 метра и 20 центриметра.

(Извор: Радио Златоусти)

ОСЛИКАВАЊЕ СТАРЕ ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВЦУ